Zahrada podle Feng Shui

Zařídili jste si svůj dům podle Feng Shui? Pokud ano, tak byste rozhodně neměli zapomenout ani na zahradu. Právě ta totiž tvoří velmi významnou část vašeho obydlí, kde trávíte spoustu času a kde přicházíte do styku s energií přírody.

Nejprve je důležité promyslet umístění zahrady. Rozhodně nesmí být umístěná na kopci. Zahrada by neměla být umístěna ani na takovém místě, kde by byla vystavená silným větrům, které by s sebou mohli odnést pozitivní energii. Svou zahradu nebudujte ani v blízkosti rušných cest anebo dokonce silnic. Zahrada podle Feng Shui není izolovaný celek před vaším domem, ale je to přirozená součást celého okolí, místo, kde se střetává pozitivní živelná energie přírody.

Při budování zahrady byste si měli dát pozor na určité jevy, které by mohli narušit rovnováhu energií. Nevybudovávejte žádné rovné dlouhé cesty – po rovných cestách plyne energie příliš rychle, tudíž z toho budete mít minimum užitku. Vyhněte se i ostrým zatáčkám, optimální jsou jemné a přirozené oblé linie. Po rovných liniích se navíc snáze pohybují zlí duchové. Zahradou nesmí vést žádné slepé cesty, musí být naopak nekonečné.

Ve své zahradě nechejte růst krásné květiny a stromy, které na vás působí negativně. Skvělou volbou je bambus. Štěstí a krásu vám přinesou žluté chryzantémy, naopak vaše šťastné manželství podpoří magnolie. Vaše vnitřní štěstí a sebeúctu rozvinou krásné jarní narcisy anebo hyacinty. Co se týče stromů a keřů, rozhodně zapomeňte na nepřirozené a umělé tvary, jaké můžeme vidět například na živém plotě. Vsaďte na stromy plné energie, jako například cypřiš. Modrý cedr i jedle bude skvělou volbou do zahrady podle Feng Šuej.

Energie Yin je obsažená v zemi, skalách, rostlinách, stromech, květinkách a ve vodních nádržích. Energie Ying je naopak obsažená v pevných konstrukcích, jako v cihlách, v krbu, ve dřevu anebo třeba v hřebíkách. Právě tyto prvky by se měli stát základem pro vaši zahradu ve stylu Feng Shui.