Feng Shui – praktické rady

Bydlení podle Feng Shui je všeobecně známé, avšak ne každý ví, jak na to. Pokud se chcete i vy tímto starým čínský učením inspirovat a zařídit si podle toho svůj dům, tak si neváhejte přečíst spoustu užitečných a praktických tipů, díky kterým dosáhnete harmonické, energicky vyvážené domácnosti, na kterou se bude lepit štěstí a zdraví. O místnostech koluje spousta rad, avšak málokdo ví, jak je to s dalšími částmi domu. Feng Shui praktické rady vám napoví.

Zrcadla

Tyto prvky nejsou pro učení Feng Shui žádným problémem, pokud se tedy nevyskytují v ložnici. Je důležité dbát na jejich čistotu a také na správné umístění. Měly by se nacházet optimálně ve výši hlavy. Nejideálnější jsou taková zrcadla, která nejsou zbytečně zdobená a která mají oválný tvar.

Osvětlení

Ostré a agresivní osvětlení rozhodně není to, co by bylo v domě vítané. Vsaďte raději na tlumené světlo, které navozuje mnohem lepší náladu.

Okna

Závěsy by měly být během dne svázané po bocích, rozhodně by neměli překrývat okna a zamezovat průniku slunečních paprsků. V noci je avšak vhodnější je zatáhnout. Postarejte se i o to, aby okenice směřovali směrem ven, nikdy ne směrem do interiéru.

Barvy

Používejte ve svém interiéru především ty barvy, které jsou pro učení Feng Shui nejoblíbenější. Rozhodně nešlápnete vedle, pokud budete v hojné míře užívat černou, zlatou, červenou a bílou barvu.

Dveře

Tyto prvky umožňují proudění Chi mezi jednotlivými místnostmi, proto je velmi důležité zajistit jejich skvělý stav. Vrzání je nevítané a může ovlivnit celkovou nespokojenost a podráždění obyvatel domu.

Schodiště

Nemělo by směřovat k hlavním dveřím, aby nedocházelo k úniku energie pryč z domu. Optimální je schodiště zahnuté, avšak vyhněte se spirálovitému

Toaleta

Je nesmírně důležité, aby bylo záchodové prkénko vždy sklápěno dolů. Jinak by totiž hrozilo, že dojde k úniku pozitivní energie z domu.