Rokytka

ROKYCANOVA

Design: OOOOX| Ing. Arch. Radka Valová, ing. Arch. Veronika Pánková

Foto: Martin Zeman

 

Rekonstrukce byt

 

Dispozice – jedná se o starší novostavbu, jejíž původní dispozice byla nevyhovující. Nová dispozice byla proti původní kompletně přepracována a změněna její orientace ke světovým stranám. Obývací pokoj s kuchyní je situován na jižní strany, vznikl spojením dvou ložnic. Ložnice byly naopak přemístěny na severní stranu dispozice. Obývací pokoj přímo navazuje na vstupní halu. Celý prostor byl otevřen a počet dveří minimalizován.

Koncept /barevnost /materiály  -  jako základní barevnou kombinací byla zvolena šedá s tmavšími akcenty a přírodní dřevo. Šedá je zastoupená strukturou betonu, ať na dlažbách nebo přímo v podobně cementové stěrky. Drobnější detaily jsou provedeny v oceli.

Kuchyně – v jednoduchém provedení kombinace bílé na nízkých skříňkách a přírodního dřeva na vysoké části je od obývacího pokoje oddělena ostrůvkem s barem a roxorovou policí. Jídelní kout je umístěn k oknu. Masivní dřevěný stůl z trámků s ocelovou podnoží je doplněn polstrovanými židlemi. Na kuchyňskou linku navazuje útlý pracovní kout.

Obývací pokoj – jedná se o část společného obytného pokoje s kuchyní, záda sedačky tvoří kuchyňský ostrůvek. Televize je zavěšena na vystupující dřevěný panel, ve kterém je vedena kabeláž.

Ložnice & pracovna  –  ložnice je situována do soukromé části interiéru, navazuje na ni koupelna, šatna a pracovna. Průchozí šatna je uzavřena lamelovými dveřmi pro dostatečné větrání. Postel je vytvořena na zakázku s polstrovaným čelem. Pracovna je obložena dřevěnými prkny.

Koupelna – obě koupelny jsou vybaveny umyvadly na desku a podsvětleným zrcadlem. Stěny jsou vystěrkovány šedým betonepoxem. Stěrka je doplněna velkoformátovým obkladem v šedohnědé barvě. Nábytek pod umyvadlovou deskou je tvořen pouze zásuvkou.

Doplňky – v celém interiéru jsou použité interiér doplňky ze sortimentu našeho showroomu LOOOOX.