Snové bydlení ve starém činžovním domě v Praze

Pavla Kubu
14. Září 2018

Činžovní domy mají v naprosté většině ty nejlepší předpoklady pro skvělé bydlení. Pokud se byt v činžovním domě zrekonstruuje s citem a invencí, vznikne zde velmi pohodlý a útulný domov. Dnes Vás zveme na návštěvu do pražských Holešovic, kde se zanedbaný činžovní byt s pomocí architektů proměnil v krásné a moderní bydlení.


Autor: SMLXL

Lokace: Holešovice, Praha


Interiér je laděný do jemných studených barev, přesto působí velmi hřejivým dojmem. Hlavní roli zde hraje bílá barva, která je doplněna o odstíny šedé a modré. Tyto barevné tóny se v detailech objevují po celém interiéru a  příjemně ho zjemňují a prosvětlují. Vše pocitově zahřívají prvky světlého dřeva na nábytku a dřevěné parkety na podlaze.

 

Jídelní koutek i pracovní stůl v obývacím pokoji zdobí krásné židle One z dílny české značky TON. Kulatý jídelní stůl a další drobné kulaté stolky příjemně propojují jednotlivé zóny v interiéru a celý prostor dokonale harmonizují. Výrazný modrý akcent v obývacím pokoji tvoří vlněný koberec s příměsí hedvábí, který byl vyrobený na zakázku až v Indii. Velmi zajímavým a originálním prvkem je tapeta s jemným geometrickým vzorem, která vymezuje prostor jídelny a zároveň ji zajímavě zdobí.

 

Nádherná dlažba s geometrickým vzorem ozvláštňuje prostor kuchyně a propůjčuje mu romantickou a snovou atmosféru. Kuchyně volně navazuje na chodbu, kde vznikl příjemný relaxační kout s pohovkou. Architektkám se zde velmi zdařile povedlo navázat na původní dlažbu a celý prostor vkusně sjednotit. Kuchyňská sestava nábytku byla zhotovena na míru z bíle lakované MDF desky a navozuje v místnosti dojem dokonalé čistoty a elegance.