Půvabná moderní chata ukrytá mezi stromy kanadského lesa

Dominika Tesárková
20. Květen 2017

V kanadské provincii Quebec vyrostla okouzlující Vila Boréale, navržená za pomoci architektonického studia CARGO Architecture. Stavba se nachází v oblíbené lokalitě známé pro své husté lesy a oblíbená lyžařská střediska. Právě na jednom svahu v srdci lesa se nachází tato soukromá chata, která skvěle koresponduje s obklopující vegetací. Dům je v harmonickém vztahu s okolním lesem a je perfektní ukázkou moderních horských staveb.

 

Zadavatelem byl mladý dynamický pár, který hledal architekta, co by jim mohl asistovat při stavbě a návrhu. Společná spolupráce začala výběrem parceli. Architekti klientům pomohli zvolit ideální podloží pro stavbu. Nakonec byla vybráná  zalesněná oblast s velikým potenciálem pro příjemné bydlení v soukromí.

 

Výsledný design domu je inspirován skandinávskou architekturou s prvkem čistých linií. Surový vzhled použitých materiálů ovlivnil celkový dojem stavby. Byly použity bledé tóny, bílá barva a přírodní textury, jako dřevo a beton. Vše je doplněno kontrastní černou ocelí, která tvoří velmi výrazný prvek.

 

Pečlivě zvolení umístění a velikosti jednotlivých oken vytváří z inetriéru příjemný a útolný prostor. Přivádí dovnitř přirozené světlo po celý den.

 

Architekti respektovali přání klientů a vytvořili v domě 14 míst ke spaní a 3 koupelny. Interiér je možná uzpůsobit aktuálním potřebám majitelů. Čistota a flexibilita stavby dodává prostoru majestátní vzhled.

 

Vila je představitelem čistoty, světla, přírody a jednoduchosti v jednom.