Historický byt s novými vyhlídkami do budoucna

Ondřej Bělica
9. Červen 2015

" Nový byt je rozhodně lepší než starý byt, ale co navíc nový byt s atmosférou původního!? "

                                                                                                                               editarchitects!

 

Tento interiér vzešel jako výsledek rekonstrukce starého zašlého bytu v malebné části Prahy 6. Architektonické studio edit! se vypořádalo s tímto úkolem přeměnou dispozice 2+1 na 3+kk. Architekti tak očistili bytovou jednotku na nosný základ, do kterého vložili nové objemy s hospodářskými funkcemi. Vytvořili  tak z tohoto prostoru pohodlné bydlení, které citlivě spojuje původní prvky s vybavením, které odpovídá potřebám současného životního stylu. Byt také disponuje jižně orientovanou terasou s výhledem na panorama Pražského hradu.

Domácí pracovna skvěle ilustruje vzájemný kontakt tradičních interiérových prvků a aktuálních technologických novinek. Současnost je zákonitě vždy postavena na základech minulosti. Pracovní místo je vyhrazeno masivním dřevěným stolem, křeslem a pracovní stanicí. Stěny okolo jsou čisté s jemným ornamentem. Uživatel tak není rušen výrazním zdobením okolí a může se v klidu koncentrovat na svou práci.

Tradiční kachlová kamna mouhou bez ostychu konkurovat moderním designovým výstřelkům! Kombinací těchto generačně rozdílných nábytků dostanete ve svém bytě přímo unikátní kompozici!

Dostaňte do svého interiéru dynamiku! Vodorovné police na knihy už nejsou v módě. Stačí zapojit svou kreativitu a knihy mohou téměř poletovat po pokoji.

Zde vidíme nové vestavěné jádro, které v tomto případě slouží jako uzavíratelná šatna hned u vchodu do bytu. Buňka zároveň vytváří kout pro odložení nepotřebných svršků. Praktická je sklápěcí stolička, která v předsíni nesmí chybět!

Kuchyně vás nadchne svým čistě bílým vzezřením s nerezovými doplňky. Třešničkou je mohutný zavěšený box nad pracovní plochou.

Strohý interiér stačí doplnit několika stylovými předměty. V takovém prostředí vyniknou především umělecká díla v rámečku nebo na podstavci.

Žádné tmavé rohy! Elegantní LED osvětlení se táhne okolo vestavěného jádra.

Maličký balkón byl přeměněn v útulnou toaletu s výhledem ven do korun stromů. Krása!