Architektonický skvost pod prašanem Skalistých hor - Mekka každého lyžaře

Janie Ledecká
24. Květen 2018
Konstrukce horské rezidence je ostře hranatá, stejně jako tvář Skalistých hor. Výběr stavebního materiálu odráží okolní terén - syrovost, živelnost a dech beroucí scenérie. Díky přírodním dřevěným akcentům získáte žádostivý pocit tepla a spojení s přírodou. Silná kovová konstrukce odolá všem živlům a poskytne tak bezpečné útočiště pro unavené lyžaře.

 

Jen otevřít vchodové dveře a rovnou se ponoříte do prašanu. Už od dveří odstartuje váš lyžařský zážitek, návyková jízda. Jen vy a příroda. Nabiti adrenalinem se můžete vrátit do teplého a útulného interiéru. Celý prostor je lemován nepřeberným množstvím úložných prostor, které nikterak neruší minimalistický koncept.  Rezidence byla původně koncipována pro aktivní pětičlennou rodinu. Díky zdařile odvedené práci architektonického studia Bohlin Cywinski Jackson a Bohlin Grauman Miller se ovšem stává velmi vyhledávanou rekreační oblastí.

Dřevo, kov a sklo. Dnes nejmodernější trojkombinace stavebního materiálů,  nám dokázala, proč tomu tak je.

Veškeré úložné prostory lemují stěny interiéru a neubírají tak důležitý prostor v místnostech.

Velkorysé skleněné plochy vás nenechají jen tak zevlovat uvnitř. Budete chtít každé ráno vyrazit a prorazit si stopu tunou prašanu.

Celá konstrukce musí být vysoce stabilní. K její odolnosti jí zcela jistě dopomůže ostře zkosená střecha, lépe odolávající silným větrům a nánosům sněhu.

Celý interiér působí útulně. Vše má svůj praktický význam, není místo pro zbytečnosti.

Minimum příček je rovnítko pro nezastavitelný tok denního tepla.

Od snídaně do večeře vám dělají společnost nádherné scenérie Skalistých hor.

Veškerý nábytek je v neutrálních přírodních tónech. Nic nesmí narušit to kouzlo, co se odehrává venku.